Mezoneedling – terapia blizn i rozstępów

Mezoneedling jest to zaawansowany zabieg dla osób, które chcą zminimalizować widoczność blizn czy rozstępów. Zabieg ten powoduje stymulację produkcji i odnawiania kolagenu, przez co sprawia, że blizny i rozstępy są gładsze. Zabieg polega na przyspieszeniu regeneracji skóry poprzez dostarczenie niezbędnych substancji aktywnych.  W ciągu kilku godzin po zabiegu rozpoczynają się procesy regeneracyjne.

Jak to działa?

Za pomocą sterylnych igieł na skórze pozostawia się tysiące szczelin dzięki czemu aktywne składniki mogą przenikać w głąb skóry: niezwiązany kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, minerały, przeciwutleniacze. Zwiększa się krążenie krwi w skórze, rozpoczyna się proces regeneracji. Wielokrotne nakłucia stymulują również powstawanie naczyń włosowatych, które są ważne dla zachowania dobrego krążenia krwi i dotlenienia. Poprawia się gęstość i struktura skóry. Igły te powodują wiele małych mikrouszkodzeń w skórze właściwej. Stymulują one czynniki wzrostu w skórze, a w odpowiedzi wytwarza ona kolagen i elastynę – dwa z kluczowych elementów budowy naszej skóry.

Jak postępować po zabiegu?

Zaraz po zabiegu występuje zaczerwienienie i może pojawić się łagodny obrzęk w leczonych obszarach skóry. W zależności od intensywności nakłucia mogą powstać lekkie strupki utrzymujące się przez kolejne 7-10 dni. Zasadniczo skóra wyleczy się w ciągu 3-5 dni i po tym czasie można wznowić normalne czynności. Przez kilka następnych dni należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i wysokich czy bardzo niskich temperatur oraz nadmiernego moczenia miejsca poddawanego zabiegowi . Kilka razy dziennie należy smarować ją specjalistycznym kremem.

Jaka ilość zabiegów jest zalecana?

Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się minimum 6 zabiegów. Zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodniowym.

Efekty                                                    

Po wygojeniu i powtórzeniu kilkukrotnie zabiegu blizna, rozstępy zrobią się bardziej spłycone i struktura ich zbliżona będzie do zdrowej skóry.   Blizny czy rozstępy są zredukowane, mniej widoczne, spójne z kolorem zdrowej skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża
- okres karmienia piersią
- cukrzyca
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych
- skłonności do blizn i zwłóknień
- alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach
- wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
- stany zapalne w obrębie skóry
- choroby nowotworowe

Salon Spa

Zapraszamy do zmysłowego i delikatnego świata kosmetyki ESTEE BEAUTY.

zabiegi laserowe XLASE Pszczyna

medycyna estetyczna Pszczyna

trychologia Pszczyna

kosmetologia Pszczyna

Godziny otwarcia

  • Pn - Pt :
    9.00 - 19.00
  • Sb :
    8.00 - 12.00
  • Ndz :
    Zamknięte
Copyright ©Salon Urody i Laseroterapii Estee BeautyProjekt i wykonanie  zabiegi laserowe XLASE Pszczyna WGB-Group


Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.
test