LASEROWE LECZENIE RUMIENIA -Kalibrowane światło pulsacyjne CPL

Rumień na twarzy to nic innego jak sieć widocznych, rozszerzonych drobnych, powierzchownych naczyń krwionośnych włosowatych. Objawia się on intensywnym zaczerwienieniem skóry. Występowanie rumienia jest niezależne od naszej woli, ponieważ za jego powstawanie odpowiada autonomiczny układ nerwowy, dokładniej układ współczulny, czyli pobudzający, uruchamiający reakcje stresowe i emocjonalne, a do takich należy rozszerzanie się naczyń krwionośnych i, co za tym idzie, pojawianie się rumienia. 

Światło kalibrowane pulsacyjne CPL XLASE Plus doskonale radzi sobie z takimi dolegliwościami. Podczas zabiegu wiązka świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych, energia ta (świetlna) zamieniana jest w energię cieplną, co powoduje silne obkurczenie naczyń I tym samym widoczną redukcję rumienia.

W zależności od zaawansowania trądziku oraz rumienia specjalista kosmetolog dobiera odpowiednią serię zabiegową w celu uzyskania zadowalających efektów terapeutycznych.

Seria  3-7 zabiegów co 3 tygodnie                          


Terapia trądziku - Laserowe usuwanie trądziku - CPL

CPL - czyli kalibrowane światło pulsacyjne rewolucjonizuje leczenie trądziku. Wiązka CPL niszczy bakterie, które najczęściej wywołują trądzik - bez leków, bez bólu i bez wydłużającego się okresu rekonwalescencji. CPL czyli kalibrowane światło pulsacyjne jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych dostępnych metod leczenia trądziku na rynku. Urządzenie nie tylko łagodzi objawy choroby przez usuwanie przyczyny trądziku, ale dodatkowo poprawiają kondycję i wygląd skóry. Metoda laserowego usuwania trądziku okazuje się wyjątkowo skuteczna w przypadku umiarkowanego trądziku oraz występujących stanów zapalnych – a  wszystko to bez udziału skutków ubocznych, jakie mają miejsce przy tradycyjnej terapii antybiotykami.

W jaki sposób laser działa na trądzik?

W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada do skóry pacjenta specjalną głowicę emitującą światło lasera. Głowica lasera łagodnie ogrzewa górne warstwy skóry, wiązka lasera działa na grudki i krostki objęte stanem zapalnym. W skutek tego niszczone zostają bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanów ropnych tj. Propionibacterium Acnes. Światło lasera działa również na nadmiernie aktywne gruczoły łojowe i ogranicza ilość sebum przez nie produkowanego. Cała procedura jest praktycznie bezbolesna.  Warto wiedzieć, że laser nie tylko skutecznie leczy trądzik, ale działa również na nieestetyczne blizny, które po trądziku pozostały.

Bez wątpienia można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach laser stał się jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia przeróżnych defektów skórnych. Wiązka lasera nie tylko stymuluje skórę do odnowy, ale także znacząco wygładza jej powierzchnię. Już po kilku zabiegach widać zdecydowaną poprawę w wyglądzie skóry.

Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najczęściej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Najlepszy efekt terapeutyczny osiągamy wykonując zabiegi co 7 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

•                     ciąża, laktacja

•                     choroby autoimmunologiczne i nowotwory

•                     aktywna opryszczka w miejscu poddawanym zabiegowi

•                     skłonność do powstawania bliznowców, keloidów

•                     przyjmowanie substancji/leków fotouczulających ( np. dziurawiec, nagietek, rumianek, kozłek lekarski oraz antybiotyki)

•                     rozrusznik serca, zakrzepica, zapalenie żył

•                     mocna lub świeża opalenizna

•                     epilepsja

•                     terapia retinoidami.

Efekty zabiegu:

trwałe pozbycie się włókniaków / rubinków

Częstotliwość zabiegów:

zazwyczaj wystarczy jeden zabieg

Czas trwania:
20 min

Salon Spa

Zapraszamy do zmysłowego i delikatnego świata kosmetyki ESTEE BEAUTY.

zabiegi laserowe XLASE Pszczyna

medycyna estetyczna Pszczyna

trychologia Pszczyna

kosmetologia Pszczyna

Godziny otwarcia

  • Pn - Pt :
    9.00 - 19.00
  • Sb :
    8.00 - 12.00
  • Ndz :
    Zamknięte
Copyright ©Salon Urody i Laseroterapii Estee BeautyProjekt i wykonanie  zabiegi laserowe XLASE Pszczyna WGB-Group


Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.
test